Vyberte stránku

PŘEDNÁŠKY

Rapová hudba je nejvlivnější hudební žánr již mnohá desetiletí. Nejde tedy pouze o trend a chvilkový zájem dnešních adolescentů. Rap je plný názorů, životních postojů, emocí i složitých myšlenek. Stačí jen dobře naslouchat. Víte, koho poslouchají  komu naslouchají Vaší studenti, Vaše děti či Vaši přátelé? Pojďme si o tom povídat.

45 až 60 minut

Přijedeme k Vám do školy. Věnujte nám hodinu. A s milovníky rapu rádi zůstaneme v kontaktu!

20 až 30 studentů

Přednášky realizujeme především pro studenty ZŠ 2. stupně a SŠ studenty. Vyberte ty, kteří poslouchají rap, určitě jich není málo. V případě většího zájmu, než 30 žáků, je možnost uskutečnit přednášek několik a to se slevou.

60 Kč / student

V ceně jsou zahrnuty také informační materiály pro studenty i budoucí nezávislá online komunikace s těmi, kteří budou mít zájem o rapovou tvorbu i po konci našeho setkání.
Cena je konečná. Nejsme plátci DPH.

Byli jsme děti, co zkoušeli rapovat a chtěli být rapové hvězdy. A proč ne? Do toho. Se všemi studenty rádi zůstaneme v kontaktu a začínající umělce podpoříme.

tématické okruhy

Co je rap? Je rap uměním?

Rap je více než trend, více než hudba. Jaké jsou jeho umělecké kvality a jak můžeme rapovou tvorbu dělit v rámci jeho vnitřních struktur?

Vývoj českého rapu

Jak vypadal český rap na svém začátku? Jak se vyvíjela jeho forma až k současnosti a kam se může posouvat dále? Díky chronologické databázi rapovyseznam.cz máme možnost jeho vývoj sledovat a rozebírat.

Fenomén rap. Nakolik nás ovlivňuje?

Posloucháme rap a hledáme v něm zábavu, motivaci,  názor, postoj i odvahu. Hledáme v něm svůj život.

Lektoři

Professor Cass

Emcee & founder by Rapzzz

Oujeeeah

Rapování, textům a freestyle rapu se věnuju od čtrnácti. A zamiloval jsem se na celý život.
Od svých začátků až do dnes jsem vyhrál pár freestyle battles a taky několik let hrál jazzy-funk rap s živou kapelou. Odehrál a moderoval jsem desítky rapových koncertů v rámci nejrůznějších projektů.
Jedním z mých úspěchů je účast na mezinárodním, edukačním pobytu s tématikou Hip-hopu. Z několika zemí světa se do francouského města Nantes sjeli zástupci všech Hip-hopových elementů: Rap, DJing, Graffity a Street dance. Společně jsme se ,,učili jak učit“ skrze Hip-hop. Mimo to jsme také nahrali album a zahráli společný koncert.
V létě 2016 jsem vydal EP a teď, pokud se zrovna nevěnuju RAPZZZ, chystám desku.

Miluju rap a je mi jedno, jestli je to trap, boombap nebo šamanské mantry. Miluju rap jako tvorbu obecně. Jo a rád o něm debatuju! Těším se na setkání. Skrrr

Skills

Trochu jsem se zaškolil aby ste mě ve tříde nevybattlovali!

rap má vliv. vyber si, co tě ovlivňuje.

Když mi bylo zhruba osmnáct, můj nejlepší kamarád mi řekl, že se z rapových textů ,,naučil“ do života více, než od svých rodičů nebo ze školy. A myslím si, že není jediný, kdo je na tom podobně. Rap má vliv.

Kontaktujte nás
Rapový seznam z. s.
Patrik Moravec
Jednatel spolku
Telefon
+420 734 249 700
E-mail
info@rapzzz.com
Adresa
Impact Hub Ostrava
Sokolská třída 1263/24,
702 00 Ostrava
    Rezervujte si přednášku